شنبه 1 ثور|اردیبهشت 1397 برابر با 21 اپریل 2018

نارضایتی داوطلبان از تغییر زمان برگزاری آزمون کانکور 16 جدی|دی 1396

 

پیش از این دانش‌آموزان پس از ختم آزمون نهایی صنف دوازدهم، آزمون کانکور را سپری می‌کردند و پس از اعلان نتایج این آزمون وارد دانشگاه می‌شدند. اما حال تغییر در زمان برگزاری آزمون کانکور داوطلبان این آزمون را نگران کرده است.

برخی از دانش‌آموزان در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گویند، کانکور به عنوان آزمون ورودی به دانشگاه‌‍ برای آنان اهمیت زیادی دارد و تغییر زمان برگزاری این آزمون، روند را نامنظم کرده و سبب اتلاف وقت آنان می‌شود.

خالده شاداب، یکی از فارغان مکتب که اکنون صنف‌های ویژۀ آزمون کانکور را پیش گرفته است، می‌گوید، هر تغییری که ایجاد سهولت کند قابل قبول است، اما نباید وقت‌شان ضایع شود. به گفتۀ او، اکنون با گذشت یک‌ سال از تغییر روند اخذ آزمون کانکور باید تا آغاز تابستان منتظر بمانند.

فاضل واحدی، یکی دیگر از داوطلبان کانکور می‌گوید، تغییر زمان کانکور نه تنها وقت داوطلبان ناکام و بی‌نتیجه را ضایع می‌کند، بل وقت داوطلبان کامیاب را نیز هدر می‌دهد.

اما مسؤولان وزارت تحصیلات به سلام‌وطندار می‌گویند که آنان با در نظر داشت تمام مشکلات این وزارت و حل مشکلات دانش‌آموزان، این تغییر را در سال گذشته به میان آورده‌اند.

عارفه پیکار، سخنگوی وزارت تحصیلات عالی می‌گوید که امتحان کانکور سال 1396 در ماه حوت سال جاری آغاز می‌شود و تا ماه جوزای سال آینده ادامه خواهد داشت.

آزمون کانکور از جنجالی‌ترین آزمون‌ها برای دانش‌آموزان به شماری می‌رود و دانش‌آموزان انتظار دارند که این آزمون در وقت آن برگزار شود.