شنبه 1 ثور|اردیبهشت 1397 برابر با 21 اپریل 2018

حسیب: این‌جا چه‌گونه اندیشیدن را آموختم 28 دلو|بهمن 1395

 

محمدحسیب داوودزی دانشجوی سال سوم رشتۀ اداره و تجارت دانشگاه آمریکایی افغانستان است. می‌گوید، پس از فراغت از مکتب علاقه‌مند شد تا برای ادامۀ تحصیل به بیرون از کشور برود، اما زمانی که برای سپری‌کردن آزمون زبان انگلیسی برای ادامۀ تحصیل به دانشگاه آمریکایی افغانستان آمد، امتیازات و ویژه‌گی‌های منحصر به فرد این دانشگاه توجه‌اش را جلب کرد.

حسیب می‌گوید، راهیابی به دانشگاه آمریکایی افغانستان نیازمند توانایی‌های ویژۀ دانشجویان است.

این دانشجو می‌گوید، دانشجویانی که می‌خواهند در این دانشگاه راه یابند باید به زبان انگلیسی تسلط داشته و در آزمون ورودی نمره‌یی بالاتر از ۵۰۰ را بگیرند.

به گفتۀ حسیب، پس از به دست‌آوردن معلومات دربارۀ استادان و شیوه‌های آموزشی این دانشگاه، متوجه شد که دانشگاه آمریکایی افغانستان از مهارت‌ها و امتیازهای دانشگاه‌های معتبر جهان برخوردار است و برابر با معیارهای جهانی‌ست. آقای داوودزی می‌گوید، به همین دلیل از رفتن به خارج برای ادامۀ تحصیل صرف نظر کرده و تصمیم گرفت در کنار خانواده‌اش بماند و به تحصیلاتش ادامه دهد.

به گفتۀ او، دانشگاه آمریکایی زمینه‌های خوبی را برای ادامۀ تحصیل فراهم می‌کند و تحصیل در این دانشگاه، دانشجویان را برای آیندۀ‌شان امیدوار می‌سازد، به گونه‌یی که یک دانشجو نه تنها مستقل بار می‌آید بلکه تلاش می‌کند برای دیگران کارآفرین باشد.

حسیب داوودزی می‌گوید، دانشگاه آمریکایی افغانستان چه‌گونه اندیشیدن را به دانشجویان می‌آموزد تا بتوانند به هر موضوع بی‌اندیشند و راه‌های حل جدیدی برای آن موضوع بیابند.

این دانشجو که از سال اول کارشناسی/لیسانس تاکنون اول نمره است، می‌گوید، علاقه‌ دارد دورۀ کارشناسی ارشد/ماستری را نیز در این دانشگاه سپری کند.